מטבחים כפריים: עיצוב דלתות וארונות למטבח כפרי

עיצוב מטבח אינו עניין של מה בכך, תחום זה מצריך תכנון, מחשבה רבה וייעוץ עם מומחים בעלי ניסיון בנושא עיצוב מטבחים. ענף המטבחים מתפרש על כמה אפשרויות, מטבחים בסגנון מודרני, מטבחים יוקרתיים ועוד. כאשר אחד מעיצובי המטבח היותר בולטים הינו המטבח הכפרי.
מטבחים כפריים לרוב מאופיינים בארונות ובמדפים רבים גם בתוך הארונות וגם על הקיר והם בדרך כלל בעלי מבנה בסיסי ושמרני לעומת המטבחים המודרנים המציעים מדפים משוכללים נשלפים בסיבוב ועוד.
עיצוב דלתות לארונות במטבח הכפרי
כפי שציינו, המטבח הכפרי מכיל דלתות ומדפים רבים, אחד האלמנטים הבסיסיים אשר קובעים את אופי המטבח ואת עיצובו הכללי הן דלתות המטבח. הדלתות יכולות להראות פשוטות וחלקות, וכן מעוטרות בסגנונות שונים דבר אשר מעניק למטבח מראה ייחודי, מה שמאפיין את דלתות וארונות המטבחים הכפריים הוא העיצוב אשר מאופיין בגימור שחושף ומבליט את חומריות הדלתות, המראה של העץ בין אם הוא בגוון הטבעי המקורי ובין אם הוא צבוע בצבעים שונים וזה בעצם האלמנט הבסיסי והעיקרי הקובע את המטבח כמטבח כפרי, ארונות המטבח הכפרי מאופיינים בחריטות ובעיטורים מיוחדים אשר מהווים את המראה האותנטי של המטבחים הכפריים של פעם.
מאיזה חומרים עשוי המטבח הכפרי?
המטבח הכפרי ברוב הפעמים הינו עשוי מעץ אלון, עץ אגוז או מפורמייקה בצבע דמוי עץ, לעתים הדוגמא המופיעה על ארונות או מגירות המטבח הינה הדוגמא הטבעית של העץ ויש גם חריטות מעוצבות. הידיות של הארונות הן בדרך כלל עגולות וברוב הפעמים הן יהיו עשויות מאותו העץ אשר ממנו עשויות דלתות הארונות במטבח.
כיצד ואיך בוחרים את העיצוב לדלתות וארונות של המטבחים הכפריים?
אם אתם החלטתם לעצב את המטבח שלכם בסגנון כפרי מומלץ מאד להתייעץ עם חברות המטבחים לגבי אופן העיצוב, ניתן להיכנס לאתרי האינטרנט השונים העוסקים בכך על מנת להתרשם ולראות את הדוגמאות הרבות וכן לדבר עם הנציגים ולקבל מהם אינפורמציה ומידע חשוב אשר יוכל להועיל ולעזור לכם בעיצוב מטבח כפרי.
עצות וטיפים לעיצוב דלתות וארונות למטבחים הכפריים
מומלץ לגשת אל חברות המטבחים ולהתרשם מהמקצועיות, איכות השירות וסגנון העבודה שלהם. (תוכלו להיעזר בפורטלי מטבחים כגון אקרמן מטבחים המציגים מספר חברות ונגריות באתר אינטרנט אחד)
כמו בכל עסקה כדאי לבצע סקר שוק ולערוך השוואת מחירים אך עם זאת זכרו, לא תמיד מי שמציע לכם הצעת מחיר זולה הוא יספק לכם סחורה טובה, לכן בידקו גם כן את השירות שלהם, האמינות וטיב הסחורה.
אם יש לכם ידידים או קרובי משפחה שעיצבו את המטבח שלהם בסגנון כפרי כדאי להתייעץ איתם וללמוד מהנסיון שלהם.
כדאי לברר האם בכל מטבח שאתם רואים בתצוגה תוכלו לעשות שינוי לפי בקשתכם.
הכתבה נערכה באדיבות פורטל אקרמן מטבחים בשיתוף פעולה עם חברת דור דיזיין המובילה בעיצוב דלתות וארונות פנים לבית.