דלתות כניסה – שילוב זכוכית לנוי ולתאורה

דלתות כניסה הן החזית, המפגש הראשון של מי שמגיע מהחוץ אל הבית או אל הבניין שבחזית שלו מתנוססת דלת הכניסה. הדלת הזאת, אם היא מעוצבת בצורה טובה ומושכת ואם נבנתה בצורה מקצועית, יכולה להשאיר זיכרונות טובים לאורך שנים. מדהים כמה זיכרונות טובים יכולים להיות קשורים בדלת הכניסה לבית. אנשים רבים, גם בגילאים מבוגרים, עדיין מתרגשים כשהם רואים את הבית הישן ואת דלת הכניסה שלו.
אווירה טובה ומשופרת כבר מרגע הכניסה
דלתות מעוצבות היטב מוסיפות מימד של חום וביתיות למקום שהן מגינות עליו למעשה. אף כי דלתות כניסה נועדו באמת להגנה, הרי עיצוב נכון שלהן בשילוב עבודת זכוכית איכותית ומקצועית, יכולים לשדר גם פתיחות וגם אווירה של רוך ונינוחות. עבודות הזכוכית מאפשרות לאור לחדור מבעד לדלת, בדיוק במידה שהמעצב מעוניין בה, על ידי שימוש בזכוכיות בגוונים ובצבעים שונים.
דלתות משרות אווירה, בכך אין כל ספק. אפילו בסרטים, על מנת להמחיש אווירה של סגירות וכלא מראים דלתות פלדה כבדות הננעלות בקול רעש רם. הדלתות הללו גבוהות ומעידות על קטנותו של האדם. דלתות כניסה מעוצבות היטב, לעומת זאת, מוצגות כשער לדבר טוב, למשהו נכסף שכל אחד מאיתנו שואף אליו.
סוגי עבודות זכוכית בדלתות כניסה
דלתות ויטראג' הן סוג של דלתות המשלבות עבודת זכוכית המניחה לאור רך ונעים לחדור מבעדן הן מהחוץ ולפנים וההיפך. דלתות כניסה כאלה משרות אווירה חמימה ואוהבת, הן לפני הכניסה לבית והן לאחריה. חברות שונות מתמחות בעיצוב דלתות כאלה תוך שימוש בדוגמאות הזכוכית גם על גבי הדלת עצמה. ישנן גם דלתות פלדה שמשולבות בהן עבודות זכוכית הגורמות להן להיראות הרבה יותר ידידותיות, למרות החוזק והעמידות הגבוהים שלהן.
דלתות כניסה כפולות שמשולבות בהן עבודות זכוכית משדרות בעיקר כבוד ויוקרה. פתיחה של דלת כזאת משרה הדרת כבוד אצל כל הבאים בשעריה. הן מעוררות בתת מודע זיכרונות מאולמות נשפים מלכותיים, שבהם נכנסים האורחים בזה אחר זה אל הנשף, כשהמשרת פותח בפני כל אחד מהם את הדלתות הכפולות של האולם.
דלתות המוקפות זכוכית משני צידיהן הן דלתות כניסה המשדרות קלילות והכנסת אורחים. מבעד לזכוכית ניתן לראות את האורות בבית פנימה ומבפנים ניתן לראות החוצה. הצבע והגוון של הזכוכית משפיע גם על ההרגשה.
ככלל, שילוב של עבודת זכוכית בדלתות הכניסה יכול, ואכן משרה, אווירה רגועה, מזמינה וביתית, גם אם מדובר בדלת פלדה חזקה כשבעלי הבית מרככים את המסר שלה על ידי שילוב זכוכית בתוכה.

דלתות כניסה D7226

דלתות כניסה D7226


דלתות כניסה D7200

D7200


D9806-דלתות כניסה

D9806-דלתות כניסה

דלתות כניסה D7204

דלתות כניסה D7204