שאלות ותשובות

1. איך לוקחים מידות לדלת?

מאד לא מומלץ לקחת מידות לבד. דלת מעוצבת היא דלת מאד יקרה. ולקיחת מידות היא נושא מאד משמעותי לצורך יצור הדלת.  וחבל להגיע למצב שבו אחרי שיוצרה הדלת יסתבר שהיתה טעות בלקיחת המידות. אנחנו בדור דיזיין מקפידים לשלוח בעל מקצוע לקחת מידות מיד לאחר ביצוע ההזמנה ללא תוספת מחיר וזאת כדי למנוע טעויות ועוגמת נפש.
2. מה זה דלת מעוצבת קו אפס?

תשובה: משמעות המילה קו אפס היא שהדלת וקיר הכניסה במפלס אחד. דלת מעוצבת קו אפס זו דלת שחזית הדלת נמצאת בקו אחד עם קיר הכניסה. מה שמאפשר ליצור חיפוי קיר מעוצב תואם את חיפוי הדלת כך שמתקבל קיר אחד שלם כולל את הדלת. לא רואים משקוף, רק מסגרת עדינה של הדלת.

3. מה מאפיין את דלת הפלדיניום?

תשובה: דלת פלדיניום היא דלת פלדה משופרת פרי פיתוח בלעדי של דור דיזיין. המאפיין את דלת הפלדיניום הוא שימוש בקונסטרוקציה מחוזקת מאלומיניום וחיפוי כפול כאשר החיפוי החיצוני מאלומיניום והוא מהווה את עיצוב הדלת. השימוש באלומיניום מקנים לדלת עמידות בפני נזקי קורוזיה וחלודה ובמקביל משפרת את העמידות בפני פריצה תודות לחיפוי הכפול.
4. איך לא נפגעת רמת המיגון של דלת מעוצבת עם חלון?

בדור דיזיין כל דלתות הפלדה המעוצבות שמשולב בהן חלון, הוא חלון עשוי מיוצר מזכוכית מחוסמת בידודית. חלון בידודית הוא החלון הבנוי משתי יחידות זכוכית. כאשר הזכוכיות עוברות תהליך של חיסום שנותן להן חוזק פי 3-5 מזכוכית רגילה. יתרון של חלון בידודית הוא שהוא מחזיר לדלת את התכונות הטרמיות והאקוסטיות שנפגעו עקב פתיחת החלון. בנוסף ברוב המכריע של הדלתות בעלות חלון, משולב סורג מתכת מעוצב שמעלה את רמת המיגון ומקנה לדלת יופי נוסף.
5. מה ההבדל בין דלת פלדה מעוצבת לדלת עץ?

דלת פלדה מעוצבת היא קודם כל דלת ביטחון ויש לה את כל ההתכונות של דלת פלדה כלומר עמידות בפני פריצות , בידוד טרמי ובידוד אקוסטי ועל דלת פלדה זו מרכיבים את העיצוב.
6. מדוע דלתות מעוצבות עולות יותר ביחס לדלת פלדה סטנדרטית?

דלת פלדה סטנדרטית מיוצרת ע"י יצרנים רבים בעזרת מיכון אוטומטי ברובו וההבדל ביניהם הוא זניח שכן המפרט הטכני של דלת פלדה אצל כולן כמעט זהה. לעומת זאת דלתות פלדה מעוצבות מיוצרות בתהליך ידני ארוך ומיגע תוך שילוב באלמנטים  ופרזולים יקרים, צביעה בתנור במספר שלבים ועוד. ולא עוד אלא שבשל הטעם האישי של כל אחד נדרש מגוון רחב מאד של עיצובים שהתכנון והפיתוח שלהם כשלעצמו דורש השקעה רבה לכן מטבע הדברים דלת מעוצבת תהיה יקרה יותר מדלת פלדה סטנדרטית.
7. באיזה שלב של הבניה צריך להזמין את הדלת?

בית בשלבי בניה – חשוב להזמין את הדלת עוד בשלב בניית השלד כדי שניתן יהיה ליצוק את משקוף הדלת יחד עם קיר הכניסה. דלת פלדה היא דלת בעלת משקל כבד ולכן היא מורכבת על משקוף חזק שחייב להיות מעוגן היטב לקירות הבית. ולכן יש חשיבות גדולה להזמין את הדלת כבר בשלב השלד. חשוב לציין שאת הדלת עצמה מיצרים רק בשלבים סופיים של בניית הבית מה שמאפשר לבצע שינוי בדגם הדלת הנבחר כפוף למגבלות המשקוף שהורכב.
בבית בנוי עם דלת קיימת ניתן להרכיב את הדלת בעזרת משקוף הלבשה המורכב על המשקוף הקיים או במקרה של דלת פלדה קיימת להרכיב ישירות על המשקוף הישן ולצבוע אותו בצבע הדלת החדשה. כמובן שהכי מומלץ זה לפרק את הדלת הישנה כולל המשקוף וליצוק משקוף חדש על כל המשתמע מכך.

8. מה ההבדל בין צביעה רטובה לצביעה יבשה? איזו צביעה טובה יותר?

צביעה רטובה זו צביעה שמבוצעת על ידי ריסוס צבע רטוב על הדלת בחדר צבע והמתנה ליבוש.
צביעה יבשה מבוצעת על ידי פיזור אחיד של אבקת צבע על הדלת והכנסתה לתנור.
שיטת הצביעה הרטובה היא צביעה איכותית המאפשרת לצבוע את הדלת במגוון מאד רחב של צבעים
שיטת הצביעה היבשה בעלת עמידות מאד גבוה אבל מוגבלת במספר הגוונים שניתן לצבוע את הדלת.
9. כמה בריחים יש לדלת פלדה?

לדלת פלדה סטנדרטית יש 7 בריחים.
בדלת פלדה מעוצבת עם חלון גדול מתבטל הבריח האחורי ולכן יש בה 6 בריחים.
דלת פלדיניום יש 6 בריחים נעים ועוד בריח אחורי קבוע מה שמאפשר להשאיר 7 בריחים בכל דגמי דלתות הפלדיניום כולל דגמים עם חלון גדול..