דלתות כניסה וריהוט עתיק

עד כמה שניתן לראות נוסטלגיה זה דבר שתמיד באופנה. וכמו בבגדים, במוזיקה, בסרטים ובשאר צורות התרבות כך גם בעיצוב לבית. בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים מחפשים אחר דרכים מקוריות ויצירתיות לעצב את הבית שלהם ולבטא את האג'נדה האופנתית הייחודית שלהם.

ריהוט עתיק יכול לכלול קשת רחבה ומגוונת של פריטי ריהוט אשר ניתן להשתמש בהם בעת שמעצבים את הבית בסגנון קלאסי, היסטורי או רומנטי מתקופה מסוימת בעבר. בין היתר ריהוט עתיק כולל כיסאות, שולחנות עבודה, דלתות חזית, כיסא נדנדה ועוד.
דלתות כניסה עתיקות
העיצוב הכללי של בית נקבע על ידי מספר רב של גורמים שונים כמו החצר, חדר הכניסה, המטבח, הסלון, החדרים השונים בבית ואפילו על ידי העיצוב של בית השימוש וחדר האמבטיה. אך לא פחות חשובה מכל אלה – אם לא יותר – היא החזית של הבית, האזור שבו מבחינים לראשונה בעת שמתקרבים אל הבית. ואחד הדברים הראשונים אליהם שמים לב מבחינת העיצוב של הבית הוא דלתות החזית שלו.

דלתות כניסה עתיקות יוסיפו מראה מכובד וקלאסי לכל בית, בייחוד לבתים מהסוג שבעליהם בחרו לעצב את חלקיו הפנימיים בסגנון עתיק, אולם לא זכרו להתייחס גם לחלק החיצוני של הבית ולרכוש דלתות עתיקות לחזית אשר ישוו לו מראה עתיק מושלם. דלתות עתיקות בדרך כלל זוכות לעבור שיפוץ ועיצוב מחדש, על מנת שהם יוכלו לעמוד בפני הנזקים השונים שיכולים להיגרם כתוצאה ממזג האוויר. דלתות עתיקות הן המוצר המושלם עבור חובבי העיצוב והסגנון של תקופות שונות בהיסטוריה ועבור אוהבי אופנת הוינטאג'. אז מה צריך לדעת לפני שקונים דלתות חזית עתיקות או ריהוט עתיק?
טיפים מועילים לרוכשים של ריהוט עתיק
בעת שניגשים לבחירת ריהוט עתיק, מובן מאליו שהדבר הראשון שחשוב להקדיש לו תשומת לב הוא "תאריך הלידה" של הריהוט המדובר. ועל מנת לסלק כל אפשרות של מבוכה בפני המוכרים בחנות או אנשים אחרים – ריהוט עתיק נחשב לעתיק באמת כאשר גילו עולה על מאה שנים. בקיצור, ראשית כל יש לוודא כי כאשר אומרים ריהוט עתיק באמת מתכוונים לריהוט עתיק ולא לריהוט שיוצא לאחרונה שעוצב על פי מראה של ריהוט עתיק.

אם המוכר בחנות של ריהוט עתיק אמר לכם כי אכן יש לכם עסק עם ריהוט עתיק אשר יוצר לפני מעל מאה שנה ואתם עדיין לא לגמרי בטוחים בכך, אל דאגה. מה שאתם יכולים לעשות זה את פריט הריהוט אשר הוגדר בתור ריהוט עתיק ולצאת איתו אל מחוץ למתחם הסגור. אחד מהסימנים הבולטים לכך שיש לכם עסק עם ריהוט עתיק הוא שבדרך כל הממדים של ריהוט מסוג זה אינם בעלי אחידות שווה. זה נובע מכך שככל שחולף הזמן העץ אשר מרכיב את פריטי הריהוט הולך ומתכווץ.

לפני שרוכשים ריהוט עתיק יש לוודא היטב כי הריהוט לא איבד מן המוצקות שלו, מפני שלעתים קרובות זה מה שקורה עם חלוף הזמן. ניתן לבדוק זאת בדרך הבאה: אם הריהוט – בין אם מדובר בכיסא, ספה, כיסא נדנדה או כל סוג אחר של ריהוט עתיק – אינו עדין מדי, אפשר פשוט לשבת עליו ועל ידי כך לערוך לו מבחן עמידות פשוט, מפני שרצוי שהפריטים השונים של ריהוט עתיק שאתם מתעדים לרכוש יצליחו לשאת את המשקל שלכם. בנוסף על כך, מומלץ גם להעביר את כף היד על גבי שטח הפנים של הריהוט ולבדוק את כל החריצים והחתכים שנצברו בו לאורך השנים.

רצוי לפנות לאדם בעל ניסיון בתחום ולהתייעץ עמו לפני רכישת הפריט.

D9758 דלת בוילה כפרית

D9758 דלת פלדיניום כנף וחצי