על תאורה ודלתות

זירת הדלתות לא מפסיקה להתחדש בפיתוחים, תבליטים, מרקמים וחומרים שביחד עם המכניקה המתקדמת עושים את ההבדל. ככה זה עם דלתות פלדיניום של דור דיזיין וכך זה גם בתחום התאורה.

תפקיד גופי התאורה שמשתלבים עם הדלתות השונות הוא למעשה להאיר את הדלת ולהקנות לה את התאורה הראויה לה. לדברי רונית קובה-מדר עיצוב תאורה, ישנם הרבה מקרים בהם מעוניינים להאיר את הדלת על ידי גופי תאורה שקועים או על ידי ספוט מתכוונן אותם מטמיעים בהתקנה פשוטה מעל הדלת והם יוצרים תאורה ממוקדת המתמקדת בדיוק בפיתוחים או בדקורציה המיוחדת של הדלת כך שכבר מרחוק ניתן לראות את העיצוב הייחודי של הדלת שבחרנו להאיר.

סימון הכניסה לחדרים הדלתות כניסה העכשוויות מצטיינות באסתטיקה והקפדה עד הפרטים הקטנים אך מעבר לתפקיד החזותי הרי שיש לדלת תפקיד פרקטי – היא מסמנת כניסה לחדרים וגופי התאורה השונים יכולים לסייע לה בתפקיד זה. על פי קובה-מדר, ברוב המקרים שיש דלתות במסדרון לדוגמא, יש המעדיפים לסמן כניסה לחדרים באמצעות גופי תאורה. "אני ממליצה להאיר את הקירות במסדרון כי כך ישנם החזרים של אור ואם הדלת פתוחה, האור פחות מפריע". התאורה על הקירות מושגת באמצעות גופי תאורה צמודים שונים כשניתן לבחור גופי תאורה המתכתבים באותה שפה עיצובית כמו הדלת – סגנון מודרני, נוסטלגי, גפרי או אורבני או להפך – מנוגדים מבחינה עיצובית והקונטרסט ביניהם יוצר את העניין המבוקש.

תאורת חוץ ודלתות כניסה

דלת הכניסה היא כרטיס הביקור של הבית במיוחד בבתים פרטיים וכאן נכנסת לתמונה תאורת חוץ שמאירה את השביל כל הדרך לדלת הכניסה וגם את דלת הכניסה. ניתן לבחור תאורת חוץ עומדת המשתלבת בהרמוניה הטבעית שמקשטת את החצר או את הגישה לבית. יש מי שבוחרים להאיר את דלת הכניסה דווקא מלמעלה באמצעות שנדליר ייחודי או גוף תאורה שבעת שממתינים שבעל הבית יפתח הדלת – מושך את תשומת הלב כלפי מעלה. כך או כך, חשוב לבחור גוף תאורה שעמיד בפני תנאי מזג האוויר השונים.

דגם ויטראז׳ פלדיניום D9810 דלת כניסה זהב