מנעול רב בריח – מולטילוק

המנעול רב בריח הוא פרי פיתוח של שני היזמים משה ודולב לפני קרוב ל-40 שנה. מנעול שהפך להיות אחד מהסמלים של כל בית ישראלי עלפי סקר כלכליסט בחודש נובמבר 2009 – מעל 40% מיחסים את רב בריח למאפיין בית ישראלי. מולטילוק היא חברה שוויצרית שרכשה את חטיבת המנעולים והצילינדרים של רב בריח והיא משווקת אותם עד היום בכל העולם.
כיום מעל מליון מנעולים מבית מולטילוק רב בריח נועלים כמיליון דלתות בכל רחבי העול והיא כיום אחת החברות המובילות בעולם בתחום הנעילה.
בדור דיזיין מקפידים להשתמש באביזרים הכי טובים בשוק בתחום דלתות פלדה. לכן בדור דיזיין משלבים את מנעול רב בריח מבית מולטילוק כמו גם את הצילנדרים המובילים שלהם.
המנעול רב בריח הוא המצאה גאונית שנתנה מענה הולם לתחושת הביטחון האישי שהיתה לוקה בחסר באותה תקופה ובאה לידי ביטוי בהרכבת מספר מנעולים על אותה דלת וגם זה לא תמיד סיפק את תחושת הביטחון. מאז המצאתו של מנעול רב בריח – מולטילוק מקפידים רוב יצרני הדלתות לשלב אותו כחלק אינטגרלי מהדלת והוא מהווה היום חלק ממפרט בסיסי של דלתות פלדה.
נוצר מצב בו המוסג רב בריח הוא בעצם מילה נרדפת לדלת פלדה על אף שהמוסג רב בריח מתיחס רק למנעול הרב בריחי. הדבר דומה למוסג פלאפון שהוא בעצם שם נרדף לטלפון נייד על אף שפלאפון הוא שם טלפון הנייד של חברת פלאפון בלבד וזאת בשל הראשוניות של החברה שהחלה לשווק את הטלפונים הניידים והשם הקליט של המוצר הפך אותו לנחלת הכלל. כך גם רב בריח. השם היה כל כך קליט שלקוח יכל לדרוש מחנות הדלתות דלת רב בריח של שיריונית חוסם על אף שאלו שני דברים סותרים.

דלתות כניסה AF-004 דלתות כניסה AF-004