דלת פלדיניום בחיפוי זכוכית

כיצד בוחרים דלתות כניסה

איך בוחרים דלת כניסה

דלתות כניסה הינן אלמנט חשוב ביותר בכל בית. דלת הכניסה מהווה שער לבית כולו ונותנת מעין רמיזה עדינה לאופי דיירי הבית ועיצוב הפנים של הדירה כולה. בעוד שעיצוב הפנים מאופיין בגמישות הפיכה אשר ניתן לשנותה מעת לעת כגון החלפת המרצפות, עיצוב קירות הבית וכו' הרי שהחלפת דלת הכניסה היא פעולה שמבוצעת לעיתים רחוקות ומכאן החשיבות בבחירתה הנכונה.
חשיבות התאמת דלת הכניסה לבית
דלתות כניסה חייבות להיות מותאמות לחלוטין לכל בית ספציפי הן מבחינת הקשרן למראה החיצוני של הבית או גורמי הטבע הקשורים לחלקה החיצוני והן מבחינת עיצוב הבית בחלקו הפנימי. דלתות מעוצבות אשר אינן יעמדו בקריטריונים בסיסיים אלה יביאו למצבים הלא נעימים הבאים :
חוסר התאמה בין הדלת לאופי העיצוב של פנים הבית.
חוסר התאמה בין מראה הדלת לחלק החיצוני של הבית.
שחיקה מהירה – כגון במקרה של בחירת דלתות כניסה מחומרים אשר אינם מתאימים לעמידה אל מול גורמי טבע אשר נוכחים בכניסה (אור שמש חזק, רטיבות וכו').
איך נדע שאנו בוחרים את הדלת המתאימה?
אם חשבתם שקשה לעצב את פנים הבית ע"י עיצוב קירות, החלפת המרצפות וכו' הרי שבאותה המידה קשה מאוד לבחור דלתות כניסה המהוות למעשה את השער המרכזי לכניסה לבית. יש להתחשב בחומרים מהם תהיה עשויה הדלת, כיצד היא תהיה מעוצבת והאם להשקיע משאבים בהגדלת פתח הבית על מנת שהכניסה תהיה גדולה ומרשימה יותר. הדרך האופטימאלית לבחור דלת כניסה בצורה הטובה ביותר היא ע"י שימוש בשירותי החברה אשר תספק לכם את הדלת בין אם ע"י שליחת אדריכל או מעצב דלתות מומחה אשר יעזור לכם בשלבי ההחלטה.

למרות זאת, בסופו של דבר מדובר בהחלטה שלכם ולכן מומלץ להתחשב בגורמים הבאים :
סגנון – בחרו דלתות כניסה אשר מתאימות לאופי הבית. אם בביתכם שולט הצבע והעיצוב המתכתי המודרני – דלתות פלדה הן האופציה העדיפה במקרה זה, כנ"ל לגבי דלתות עץ.
סוגי דלתות – שאלו את עצמכם האם אתם מעוניינים בדלת יחידה, דלת כפולה או דלת עם יחידת צד.
מנגנונים – בחרו בחברה אשר מייצרת או משווקת דלתות כניסה אשר כוללות מנגנוני פתיחה ונעילה מתקדמים ובאיכות טובה.
בטיחות – זיכרו כי דלתות הכניסה לבית נועדו מלכתחילה על מנת לשמור על הבית בטוח מפני פורצים. אלא אם יש מאחורי הדלת הראשית דלת ביטחון נוספת, ישנה חובה לבחור בדלת אשר אינה ניתנת לפריצה בקלות (כגון זכוכיות, רווחים בולטים וכו').