דלת פלדה חתך פנימי

יתרונות דלת הפלדה

דלתות פלדה – רוב דלתות הפלדה המיוצרות בארץ הן בעלות מפרט טכני זהה והיתרונות של דלת פלדה המיוצרת ע"י יצרן כזה או אחר באות לידי ביטוי רק ברמת השרות.דלתות פלדה סטנדרטיות בנויות משני לוחות פלדה בעובי 1.25 מ"מ כל אחד כאשר הלוחות עוברים תהליך של גליוון בקור, בציפוי אבץ אלקטרוליטי בעל תכונות עמידות גבוהות. ציפוי זה מונע חלודה ומקנה לדלת אורך חיים.

לאחר ציפוי לוחות הפלדה הן עוברות תהליך כיפוף כאשר כל לוח עובר כיפוף התואם את צד הדלת, פנים וחוץ בצורה כזו המאפשרת להשחיל את לוחות הפלדה אחד בתוך השני. שיטה זו של השחלת הלוחות אחד בתוך השני מבטיחה חיבור מושלם בין שני חלקי הדלת. עובי הדלת שמתקבל הוא 52 מ"מ ללא תוספות עיצוב למיניהם.

בחלק התחתון של הדלת נותר פתח אליו מושחל אינסרט שעשוי גם כן מלוח פלדה שעבר תהליך גילוון קר בציפוי אלקטרוליט. מכיוון שגובה הפתחים בבתים משתנה ממקום למקום לשם כך מיצרים את אינסרט ארוך המאפשר גמישות בגובה הדלת עד 80 מ"מ תוספת גובה. במקרים חריגים ניתן להגיע לתוספת גובה של 13 ס"מ. את האינסרט משחילים בתחתית הדלת בהתאם לגובה הרצוי ומקבעים לדלת בעזרת ניטים.בתחתית האינסרט מורכב פס מברשת העשוי מחומרים עמידים לאורך שנים. פס המברשת יוצר אטימה מוחלטת מפני רוח, אבק, לכלול וחרקים ועוד.

לדלת מורכבים שלושה צירים חזקים בעלי יכולת נשיאה משקל כבד המותאמים למשקל הדלת. כל ציר בפני עצמו מסוגל לשאת משקל עד 80 ק"ג וכושר עמידה בפני מתיחה עד 200 ק"ג. וכל זה להקנות לדלת עמידות לאורך שנים ללא חשש קריסה של הצירים.

את החלל הפנימי של הדלת ממלאים במילוי פוליאוריטן מוקצף המקנה לדלת תכונות של מוצר בעל מקשה אחת חזק יותר ועמיד יותר בפני רעידות וטריקת דלת. תכונה נוספת שמקנה המילוי המוקצף הוא בידוד תרמי המביא להגדלת החיסכון באנרגיה לצורך קירור וחימום הבית ובידוד אקוסטי מפני רעשים חיצוניים. חלק מהיצרנים משלבים קורות לגובה הדלת בצורת ח שמרותכים לדפנות הדלת כדי לתת חיזוק לדלת.

הדלת עוברת תהליך נוסף שמתחלק לשתי אפשרויות: האחת היא ציפוי הדלת בוינורית (ציפוי יריעת פלסטיק בעלת מרקם מחוספס בעל עמידות גבוהה בפני שחיקה ומכות)  בדרך כלל דמוי עץ בגוונים שונים בשיטת ההדבקה. אפשרות שנייה היא צביעה שכוללת צבע יסוד וצבע סופי. שיטת הצביעה נהוגה יותר בדלתות שנועדו לשדרוג כדלת מעוצבת ואילו שיטת ציפוי בוינורית מיועדת לדלתות שנמכרות ללא תוספת עיצוב.

לדלת הפלדה מורכב מנעול רב בריחי בעל תקן ישראלי עלפי דרישות החוק והוא מאפשר נעילה של הדלת ע"י בריחים בעובי 14 מ"מ שננעצים במשקוף בכל צידי הדלת.על המנעול מורכב צילינדר מתקדם אינטראקטיבי כאשר על הצילינדר מורכב מגן צילינדר + דסקית שנועדה להגן על הצילינדר מפני קדיחה.

לדלת מורכב פנל פלדה משני צידי הדלת וזוג ידיות כל יצרן בהתאם לדגם הפנלים והידיות שהוא משווק. בנוסף מורכב על הדלת סגר ביטחון שנועד להגביר את הביטחון בפני אנשים לא קרואים והוא מאפשר לפתוח את הדלת להצצה בלבד והדלת תישאר נעולה בלי יכולת להיכנס דרכה.

מסביב לדלת מורכב פס אטמה מגומי שנועד ליצור אטימה מוחלטת של הדלת בחיבור בין הדלת למשקוף וכך נמנעת חדירת אבק, ריחות, רעש ועוד.

לדלת פלדה קיימים שלושה סוגי משקופים: משקוף בניה, משקוף הלבשה, משקוף חבק לקיר גבס.משקוף בניה נועד לפתח בשלב הבניה כאשר את המשקוף יוצקים עוד בשלב הבניה יחד עם הקורה. משקוף בניה נותן חוזק מקסימלי לדלת הפלדה במיוחד בפני רעידות וטריקות דלת. שכן דלת הפלדה היא בעלת משקל כבד ומכאן החשיבות של יציקת המשקוף עוד בשלב הבניה. משקוף הבניה מורכב על הפתח הרבה לפני שמורכבת עליו הדלת ולכן חשוב מאד רכישת דלת הכניסה בשלבים מוקדמים של בניית הבית.

משקוף הלבשה נועד לדלת פלדה שמורכבת על פתח שקיים בו משקוף עץ. את משקוף ההלבשה מרכיבים על משקוף העץ בצורה שחובקת אותו. את משקוף ההלבשה שעשוי גם כן מפלדה מחברים למשקוף העץ עם ברגים ארוכים לתוך משקוף העץ. הרכבת המשקוף והדלת מתבצעת יחד באותו זמן. הבית לא נשאר ללא דלת אפילו יום אחד.

משקוף חובק מיועד לדלת המורכבת על פתח בקיר גבס. בשל החולשה של קיר הגבס יש חשיבות רבה לשימוש במשקוף חובק שחובק את כל הקיר יחד עם קונסטרוקצית המתכת ומאפשר להרכיב עליו דלת פלדה בעלת משקל כבד. במשקוף חובק עושים שימוש גם בהתקנת דלת על משקוף עיוור.לדלת הפלדה מוסיפים לעיתים עינית המאפשרת לראות מי עומד מעבר לדלת לפני שפותחים את הדלת ומעצור דלת שנועד למקרים בהם רוצים להשאיר את הדלת פתוחה מעצור הדלת מונע מהדלת להסגר ולהיטרק מהרוח.עד כאן תיאור בסיסי של דלתות פלדה.דלתות פלדה מעוצבות מבוססות על פלטפורמה של דלת פלדה אשר עוברת שדרוג לדלת מעוצבת במגוון רחב של טכניקות וטכנולוגיות תוך שילוב אלמנטים מעוצבים שונים ומגוונים.