דלת כניסה מעוצבת – הרבה מעבר לעיצוב

רבים בוחרים להחליף את דלתות הכניסה לביתם ולהתקין דלתות מעוצבות אשר הינן בעלות משמעות ומראה עיצובי התואם למראה הבית מבפנים ומבחוץ. דלתות כניסה מעוצבות מעידות רבות על אופי דיירי הבית ועיצובו הפנימי כמו גם שהן משדרות על יוקרה, חשיבה יצירתית וראייה אומנותית. בעוד שמקובל לחשוב כי דלתות מעוצבות הינן אך ורק למען העיצוב ופחות למען השימושיות הרי שלמעשה דלתות אלו עומדות בכל הקריטריונים לבטיחות, בידוד, ואיכות כאשר הן מיוצרות נכונה ומותקנות כהלכה. דלתות כניסה מעוצבות הן הרבה יותר מעבר לעיצוב ומייד תיווכחו מדוע.

ישנן דלתות כניסה מעץ, דלתות פלדה, דלתות זכוכית ושילובים שונים ומגוונים ע"פ סגנון ובחירה אישית. באופן כללי, החלק העיקרי של הדלת קרוי גוף הדלת אשר יכול להיות מורכב מחלק אחד (כגון גילוף בעץ מלא) או ממספר חלקים אשר מהווים את הדלת השלמה. מלבד גוף הדלת, ישנם מנגנון הנעילה והידית, המשקופים ומסגרת הדלת. ישנן דלתות אשר כוללות אלמנטים נוספים כגון יחידה כפולה או יחידת צד אשר להן חלקים נוספים כגון קנטים, מעצורים וכו'. כל חלקי הדלת בדלתות מעוצבות "זורמים" עם מראה הדלת הכללי וסגנונה אך יחד עם זאת חייבים לעמוד בתקני הבטיחות של מדינת ישראל. כך למשל, מהנדס בדק בית אשר בודק תקינות דירה לקניה מחוייב לעבור על תקינות דלת הכניסה ורמת התאמתה לתקן המחייב לצרכי בטיחות. משמע, על דלתות כניסה מעוצבות להיות מיוצרות ומותקנות ע"פ הנחיות המדינה ואין לבחור אותן תוך שיקול בודד ביופיין או עיצובן.

הרבה מעבר לעיצוב, דלתות הכניסה הינן דלתות אשר נפתחות ונסגרות פעמים רבות ביום כאשר רובן המוחלט של דלתות אלה הינן כבדות ומסיביות. במידה ובדלתות אלו יושם הדגש הבלעדי על העיצוב ופחות דגש על מסיביות וחוזק הצירים, הרי שעם הזמן כל דלת מעוצבת יפה ככל שתהיה תסבול מחריקות ושחיקת הצירים עד לצורך התכוף להחלפתם.

ואם כבר על בדיקת דירה עסקינן, חובה גם להדגיש את נושא הבטיחות סביב דלתות כניסה מעוצבות. הרי התפקיד העיקרי של הדלתות היה מאז ומעולם להגן מפני כניסה או יציאה לא רצויה ע"י מנגנוני הנעילה. דלתות כניסה מעוצבות חייבות לכלול בתוכן מנגנוני נעילה איכותיים בסדר גודל סטנדרטי כך שגם אם יעלה הצורך להחלפתם, לא תהיה בעיה של היצמדות למנגנון זה או אחר.

ולסיכום, דלתות כניסה יכולות לתת לביתנו כל כך הרבה מבחינה עיצובית אך המהות שלהן נשארה כפי שהייתה משחר האנושות, להיות פשוט דלתות המגנות על הכניסה ולעמוד בקריטריונים הדרושים בהתאם. השילוב שבין העיצוב המתאים ובין מטרות השימוש המקוריות, יהפוך כל דלת כניסה לחזקה ומרשימה.

דלתות כניסה D7204

דלתות כניסה D7204

D9810 דלת ויטראז' בגוון זהב

D9810 דלת פלדיניום ויטראז'