דלת כניסה מהודרת

דלתות כניסה מהוות אלמנט עיצובי חשוב בכל בית, ועיצוב נכון שלהן יכול לשדרג את מראה הבית ואת האווירה השוררת בו. מעצבי פנים וארכיטקטים מנוסים משקיעים מאמץ רב בדלת הכניסה, בין השאר כיוון שדלת זו יוצרת את הרושם הראשוני הכה חשוב. בחירה נבונה של דלתות כניסה יכולה ליצור רושם ראשוני אפקטיבי על כל מי שנכנס לבית, ולהוות הקדמה חשובה לכל עיצוב הבית. לעומת זאת, דלת פשוטה מדי יוצרת ציפיות נמוכות אצל המבקר, וגם עיצוב פנימי מושקע לא יצליח לתקן רושם כזה. מסיבה זו חשוב מאוד להשקיע בעיצוב דלת כניסה מהודרת.
בחירת האופן בו מעוצבות דלתות כניסה מהווה מומחיות בפני עצמה, שכן יש צורך לבחור מבין מגוון רחב של עיצובים. בראש ובראשונה ישנה חשיבות לחומרים מהם עשויה הדלת. בשונה מדלתות פנימיות, צריכות דלתות כניסה למלא גם פונקציה של הגנה על הבית. מסיבה זו לא ניתן להשתמש בחומרים חלשים מדי כמו זכוכית רגילה, ויש צורך להציב בפתח הבית דלת שתהיה עמידה נגד פורצים. דלתות פלדה הן הדלתות השכיחות המוצבות בכניסה לבית, בשל העמידות הגבוהה של הפלדה מפני ניסיונות פריצה.
בעבר היו דלתות כניסה מוגבלות בעיצוביהן, שכן הטכנולוגיה בה השתמשו לא אפשרה לעצב דלתות פלדה בצורה מתוחכמת. אך כיום כבר ניתן למצוא דלתות פלדה מהודרות שיכולות להתאים לכל קו עיצובי שבו נעשה שימוש בבית עצמו. כך לדוגמא, עיצוב סלון מודרני ונקי יכול להביא לבחירה ברהיטי מתכת חלקים, ובהתאם לכך גם דלת הכניסה תהיה עשויה מפלדה מעוצבת. אפשר לשלב בדלתות כניסה מפלדה גם חומרים אחרים כדי ליצור אפקטים שונים, כמו אווירה כפרית וכדומה. כמובן שאין חוקים קבועים בתחום זה, ומעצבים רבים נוטים דווקא "לשחק" עם החומרים וליצור יחסים מעניינים ביניהם.
ולסיום, ניתן למצוא בתים רבים (בעיקר בתים פרטיים) בהם יש יותר מדלת כניסה אחת. פעמים רבות מדובר בדלת כניסה ראשית הממוקמת בחזית הבית, כאשר בחלקים אחרים של הבית יהיו דלתות כניסה משניות. בדרך כלל תהיה דלת הכניסה הראשית מרשימה ומהודרת, ואילו הדלתות הצדדיות יעוצבו בצורה סולידית יותר. יחד עם זאת חשוב לשמור גם כאן על הרמוניה עיצובית, כדי לא ליצור מצב בו עיצוב הבית נפגם בגלל דלתות שאינן עומדות בסטנדרט העיצובי של הדלת הראשית. גם כאן מציעות דלתות פלדה מעוצבות מגוון של אפשרויות, המשלבות את הצורך הפונקציונאלי בבטיחות הבית עם הדרישות האסתטיות של עיצוב אחיד של הבית כולו.

דלתות כניסה D9699 דלת פלדיניום ויטראז׳ כנף וחציזכוכית שמנתדלתות כניסה D7002דלתות כניסה AF-004