דלת כניסה יכולה להיות גם בטוחה וגם יפה

הכניסה לכל מבנה צריכה לשרת כמה וכמה פונקציות. התפקיד העיקרי של דלתות כניסה הוא כמובן לשלוט על המעבר אל תוך המבנה, והאפשרות לחסום אותו מפני אורחים לא רצויים. אם בעבר היו מקומות בעולם שהתגאו בכך שתושביהם משאירים את דלתות הכניסה שלהם פתוחות, הרי שבמצב הכלכלי והחברתי שמאפיין את העולם המערבי בשנים האחרונות כבר כמעט ואין עוד מקומות כאלו. הצורך לנעול את הכניסה לבית בצורה שלא תאפשר גם לפורצים מיומנים לחדור אליו הפך לצורך בסיסי שקיים בכל מקום. משום כך ישנו ביקוש רב לדלתות כניסה כבדות וחזקות, שלא ניתן לעקם, לשבור או לקדוח דרכן.
יחד עם זאת, דלתות כניסה בטוחות לא צריכות להיראות כמו שערי פלדה עתיקים ומסורבלים, המשרים תחושה עגמומית. החידושים הטכנולוגיים של השנים האחרונות, יחד עם המודעות ההולכת וגוברת לחשיבות ההיבט העיצובי של מבנים פרטיים וציבוריים, הביאו לפיתוח סוגים חדשים של דלתות כניסה ודלתות פנימיות. שלא כמו לפני עשר או עשרים שנה, יכולות דלתות הכניסה המודרניות להתחרות במראה האסתטי שלהן גם עם דלתות עץ מעוצבות, שאינן חזקות ובטוחות כמותן.

חידושים עיצוביים בתחום דלתות הכניסה

כיום ניתן למצוא דלתות כניסה עמידות העשויות מחומרים כמו פלדה, שהשכבה החיצונית שלהן מאופיינת באלמנטים עיצוביים המשרים אווירה נעימה יותר. לדוגמא, ישנן דלתות המשלבות חומרים קלים ואווריריים יותר כגון זכוכית, ויטראז'ים צבעוניים, סורגים דקורטיביים ואלמנטים אחרים שהופכים גם את הדלתות החסונות ביותר לבעלות מראה זורם והרמוני. גם מבחינת הדגמים השונים בהם ניתן להזמין כיום דלתות כניסה חלה התקדמות משמעותית משנות השמונים והתשעים. במקום מספר דגמים מצומצם שההבדלים ביניהם קטנים יחסית, ישנם כיום דגמים רבים ומגוונים שסגנונותיהם נעים מן הקלאסי והנקי ועד לקישוטיות מפורטת.

כאשר אנו חושבים על דלת כניסה חזקה אנו מדמיינים בדרך כלל את דלת הפלדה המסורתית בצבע חום, שחור או צבעים דומים. אך מה שהיה נכון עד לפני כמה שנים כבר אינו נכון כיום, בזכות פיתוחן של שיטות צביעה אמנותיות של הדלתות. בדומה לצביעת דלתות עץ (אשר משמשות בדרך כלל כדלתות פנימיות במבנה), אפשר כיום להשיג את כל סוגי הגימור והצבעוניות גם בדלתות מתכת. ניתן למצוא דלתות כניסה בצבעים אלגנטיים כגון גוונים שונים של כחול, או דלתות בהירות המשוות אווירה מזמינה. מבחינת פני השטח של הדלת יש כיום אפשרויות שונות של טקסטורות, ובאופן כזה ניתן להתאים את דלת הכניסה לחומריות המקיפה אותה במבנה.

D9427-דלת כניסהדלתות פלדה D9846

דלת פלדיניום ויטראז׳ כנף וחצידלתות כניסה D7058