דלתות כניסה מעץ עתיק

ישנן דלתות אשר הופכות את המונח "דלתות כניסה" לדבר קסם של ממש ולפריט שהוא הרבה יותר מעוד סתם דלת שנפתחת ונסגרת. מדובר בדלתות כניסה אשר עשויות מעץ עתיק ונדמה כי כל דלת שכזאת מספרת סיפור חיים משל עצמה, מזמנים עתיקים והיסטוריים ממקומות שונים בעולם. כשעוברים בין כתלי בתים שבהם דלתות מעץ עתיק מרגישים תחושה מיוחדת. לנו רק נותר לנסות לגרות את דימיונכם ואת השאר כבר תשלימו בעצמכם.

עיצובים בהשראת ארצות העולם
כל ארץ אשר לה היסטוריה עתיקה ורבת שנים מתהדרת במבנים עתיקים הכוללים אלמנטים שונים ומיוחדים כגון תמונות קיר שונות, פסלים מעוטרים, וויטראז'ים וגם דלתות כניסה מעץ עתיק. בין אם מדובר בטאג' מהאל בהודו או בטירות האצילים והמבצרים ברחבי אנגליה, הרי שלכל דלת כניסה מעץ יש סגנון משלה וסיפור אחר לגמרי לספר. דלתות כניסה מעץ עתיק עוברות "החייאה" מחדש ע"י מעצבים אשר משתמשים באלמנטים עיצוביים מיוחדים שמשתלבים עם העץ בצורה נהדרת ומקנים לביתכם את אותה אצילות בהשראת היסטורית ארצות העולם. דלתות מעוצבות מעין אלה יהפכו את כניסת ביתכם להיות מרשימה ומיוחדת.

דלתות כניסה – באיזה סוג עץ כדאי להשתמש?
באופן כללי, אין הרבה סוגי עץ אשר נשמרים במהלך הזמן ושיחד עם זאת גם יכולים להיות ככלי ביד היוצר. סוגי העץ המתאימים ביותר להכנת דלתות כניסה מסיביות, כבדות, מעוצבות ומסוגננות בעיצובים עתיקים הם הטיק והזית אשר לרוב מיובאים מחו"ל ועוברים עיצוב והרכבה בידי אומנים מובילים כאן בארץ. סוגי עץ עתיקים מאפשרים למעצבי דלתות מעוצבות ליצור דלתות ע"י גילוף בעץ המקור, או בצורת שילובים של עץ עתיק עם דלתות פלדה ובכך לבטא אלמנטים עיצוביים התואמים לדלתות המקוריות אשר עוצבו לפני מאות ואלפי שנים.

יתרונות שימוש העץ בדלתות
דלתות כניסה אשר עשויות מעץ עתיק ומלא לגמרי (ולא משבבי גזעי עץ גרוסים) הינן כבדות ומסיביות ולכן מבודדות מרעשים חיצוניים גם כאשר מוספים על גביהן אלמנטים נוספים כגון זכוכית, ברזל, פלדה ועוד. יתרה מכך, דלתות מעוצבות העשויות מעץ עתיק הינן עמידות בצורה אבסולוטית כנגד חום וקור ולכן אינן סובלות מתופעת ההתרחבות וההתכווצות אשר פוגעת ברוב הדלתות העשויות מגזעי עץ באיכות ירודה.

ולסיכום, השימוש בעץ עתיק לייצור ועיצוב דלתות הכניסה של ימינו מהווה יתרון עיצובי גדול במיוחד אשר יכול להביא לידי ביטוי סגנונות אדריכליים היסטוריים, קלאסיים ומודרניים ולשילובי חומרים שונים, תוך ניצול יתרונות הקשורים לאופי העץ העתיק וחוזקו.