דלתות מעוצבות לחדרי הבית

אחת המשימות העומדות בפני מעצבי פנים היא בחירתן של דלתות מעוצבות שיפרידו בין חדרי הבית, כמו גם דלת הכניסה הראשית. דלת מעוצבת צריכה, בנוסף לתפקידה הפונקציונאלי, להשתלב בצורה חכמה עם הקונספט העיצובי הכולל של הבית. בין השאר בא הקונספט הזה לידי ביטוי בבחירת החומרים והצבעים השולטים גם ברהיטים, בקירות ובשאר חלקי הבית. דלתות כניסה ודלתות פנימיות צריכות, מסיבה זו, להיות מאופיינות בחומריות ובצבעוניות שתראה טבעית בבית בו הן מוצבות.
בעבר היוו דלתות מעוצבות בעיה קשה, שכן מבחר הדגמים האפשריים היה מוגבל יחסית. החומרים ששימשו לעיצוב דלתות היו מוגבלים, והיכולת לשלוט בצורה ובצבע של הדלת לא הייתה מפותחת מספיק. לעומת זאת עיצוב דלתות מודרני יכול לעשות שימוש במגוון של חומרים חזקים אשר למרות חוזקם ועמידותם הם בעלי דרגה עיצובית גבוהה. לדוגמא, ניתן למצוא כיום דלתות כניסה עשויות פלדה, שבניגוד לפעם אינן מוגבלות למספר מצומצם של דגמים.
דלתות פלדה עכשוויות הן דלתות שעושות שימוש בטכנולוגיות חדשניות המאפשרות להן להיות מעוצבות בכל צורה אפשרית. כך ניתן לשלב דלתות מעוצבות גם בתור דלתות הכניסה לבית, או כדלתות המובילות לחדרים הדורשים הגנה מיוחדת (כגון משרד ביתי או חדרים בהם ממוקמים מכשירים וחפצים יקרים).
בין אם מדובר בדלתות כניסה, דלתות ביטחון או דלתות פנימיות, חשוב לשמור על אחידות מסויימת בין כל הדלתות בבית. למעט מקרים מיוחדים הרי שחוסר עקביות ייצור אווירה מבולבלת וזולה, והרושם שייווצר הוא כי לא הייתה יד מכוונת בעיצוב פנים הבית. בחירת סקאלה של צבעים והגבלת הדגמים של דלתות מעוצבות היא הכרחית ליצירת תחושת העיצוב האחיד.
אין הכרח שכל הדלתות יהיו מאותו הדגם, אך הן צריכות להיראות כולן "מאותה משפחה", כלומר לחלוק תכונות משותפות בדיוק כפי שבוחרים פינות אוכל שישתלבו בעיצוב המטבח ו/או הסלון. כך למשל, אפשר להחליט כי כל הדלתות בבית יהיו כאלו המשלבות ויטראז', ואז לבחור בדגמים שונים של דלתות מעוצבות מסוג זה לכל חדר. באופן דומה ניתן לבחור בדגם אחיד של דלתות אך בכל פעם להחליט על צבע אחר של הדלת, וכן הלאה.
בחירת דלתות מעוצבות לחדרי הבית היא דבר שכדאי להשקיע בו מעט זמן, אם רוצים שהקו העיצובי שהן ייצרו יענה באמת על הדרישות שהוצגו. כדאי לבדוק את היצרנים השונים בשוק ולבחור יצרן דלתות בעל שם, אשר מציע מגוון רחב של דגמים אפשריים. אפשר לעשות שימוש ברשת האינטרנט כדי לאסוף מידע ולהתרשם מדגמים שונים, עוד לפני שפונים לאולם התצוגה כדי להחליט באופן סופי על הדלתות שיוצבו בבית.

D9599-דלתות פלדה D9599-דלתות פלדה