דלתות כניסה ממגוון חומרים

דלתות כניסה D7033

דלתות כניסה D7002

לדלתות כניסה יש ערך לא מבוטל בעיצוב הדירה וברושם שמקבל מי שנכנס לבית.
דלת כניסה מרשימה בהחלט עושה את ההבדל, אולם החשיבות של דלת אינה רק ברושם ובעיצוב. בחירה של דלת מתאימה המעניקה ביטחון מפני פריצות ועונה גם על דרישות איטום אינה דבר של מה בכך , דלת האוטמת טוב בין פנים לחוץ הבית יכולה להוזיל באופן ניכר את התשלום הנדרש עבור החימום או הקירור של הבית.
דלתות כניסה ניתן למצוא מחומרים שונים ביניהן פלדה,אלומיניום ברזל, עץ וזכוכית.
דלתות ברזל
השיקולים בבחירת דלתות כניסה מברזל הם לרוב שיקולים אסטטיים שכן מי שאוהב עיצובים בברזל ירצה לשלב חומר זה כמה שיותר בעיצוב הבית וזה אומר שערים, גדרות ,מעקות וגם דלתות ברזל.
דלתות ברזל אינן פרקטיות במיוחד ,דורשות תחזוקה של צביעה ומניעת חלודה במיוחד כאשר היא חשופה לגשם או כאשר היא מותקנת בסביבה הסמוכה לים. דלת ברזל נוטה להתקלף ולהחליד לכן, אם הבית ממקומם באזור חשוף ובו תנועה רבה שווה לשקול את השימוש בברזל ואולי כדאי לבחור בדלת העשויה מחומרים יותר עמידים. כיוון שברזל הוא חומר כבד, יש לשקול לוותר על דלת כזאת כשיש ילדים בבית ודלת עשויה להיטרק עליהם.
דלתות פלדה
לעומת דלתות הברזל, דלתות פלדה הן הדלתות הנפוצות ביותר . הן מה שמשווק כ "דלתות ביטחון" רוב הדלתות כיום הן דלתות פלדה והן עמידות , חזקות ולא יקרות.
דלתות מתקדמות יותר הן דלתות מסדרת פלדיניום שהן שילוב של פלדה עם אלומיניום. דופן הדלת הפנימית והחיצונית מורכבות מלוחות פלדה לעמידות ולחוזק ובמסגרת ובחיפוי יש אלומיניום שמוסיף את החוזק שלו , יכולת איטום וכמובן יופי.
דלתות כניסה אלו המורכבות משילוב חומרים לוקחות את הטוב שיש לכל חומר להציע ומעצימות את יתרונות הדלת. מספקות רמת בידוד ואטימות טובה וחוזק המשמש למניעת פריצות ולביטחון. מעבר לכן, שימוש בדלתות אלו מקנה רמת בטיחות גבוהה והן נוחות וקלות לפתיחה וסגירה.
דלתות עץ
דלתות עץ בדרך כלל נבחרות משיקולי עיצוב. לא ניתן לשוות לדלתות ברזל ודלתות פלדה מראה טבעי כפי שהוא נראה מדלתות עץ, לכן, אם אתם מחפשים מראה יוקרתי ועץ הוא החומר המועדף עליכם כדאי שתשקלו לשלב דלת עץ ייחודית עבור ביתכם. בדרך כלל בדלתות עץ התחזוקה היא היקרה מבין הדלתות שכן דלת עץ דורשת צביעה מחדשת כל שנה שנתיים בכדי למנוע את הסדקים ותזוזות של העץ.
אחד השיקולים הנוספים, מעבר למראה הדלת, הוא רמת אטימותה של הדלת, שכן אלמנט זה בעל חשיבות מרובה כאשר מדובר על חסכון בצריכת אנרגיה עבור חימום או קירור של הבית. יעילות האיטום של הדלת אינה תלויה רק בדלת עצמה והיא קשורה בין היתר למסגרת של הדלת ובין אם מדובר בדלת המשולבת עם חלונות זכוכית. לכן בעת הבחירה חשוב לוודא שישנה אטימות מקסימאלית הנדרשת ע"פ כל הסטנדרטיים וכי כל החלקים המרכיבים: דלת, משקוף וצירים מותאמים היטב ע"פ היצרן.

ביטחון ובטיחות בבית
ולצד הדאגה לביטחון מפני פריצות חשוב לדאוג שהדלתות והחלונות מותקנים כראוי בדירה, לשם כך מומלץ לעשות בדק בית לדירה ולוודא שאין בה ליקויי בניה