על המנעול

הנתונים הסטטיסטיים על כמות הפריצות לדירות בישראל אינן מעודדות בכלל ובכל 20 דקות נפרצת דירה. הפריצות לדירות כבר לא מה שהיו פעם, כיום בכדי לפרוץ דלת אין צורך בפטישים ולומים אפשר לפרוץ בשקט. למרבית המנעולים ישנו מפתח המשלב קודים החרוטים על גבי המפתח – שכפול של מפתח באופן פשוט מאפשר לפורצים להיכנס בדממה לבית הנפרץ. תהיתם איך השכפול נעשה? יש הרבה שיטות: השארתם מפתח תלוי על עגלת הסופר והופ ממש מבלי ששמתם לב המפתח הוטבע ועכשיו ממש לא קשה לשכפלו וזה עובד מצוין גם כאשר השארתם מפתח בחדר הכושר, על דלפק חנות ועוד אין ספור אפשרויות שלא תיארתם לעצמכם.
מה הן השיטות למיגון טוב יותר?
כיום ניתן לשלב מנעולים מתוחכמים יותר המקשים את פעולת הפריצה וגורמים לפורץ לוותר ולעבור ליעד הבא. מנעולים אלו נקראים מנעולי כספת ששכפול המפתח מצריך כרטיס בקרה ועל כן לא ניתן לשכפלם בקלות כמו בהטבעה של מפתחות רגילים.
בדור דיזיין מעצבים דלתות כניסה בהן משולבים מנעולים של מולטילוק המנעול הרב בריחי עם צילינדר מתוחכם המוגן מפני פריצה. בעבר מקובל היה בשוק להתקין דלתות פלדה עם נעילה משולבת בכל צידיי הדלת שהקשו על פתיחת הדלת. לדלתות פלדה אלו הייתה חזות אחידה והעיצוב שלהן שנוי במחלוקת. היום אם תרצו לבחור בדלת מעוצבת לא תצטרכו להתפשר על מערכת הנעילה של הבית ועל ההגנה שמספקת דלת הכניסה מפני פורצים.
בדלתות המעוצבות של דור דיזיין משולבים אלמנטים עיצובים כאלו מבלי לפגוע בבטיחותה של הדלת ובו זמנית מבטיחים את עמידותה בפני פריצות ממש כמו דלתות הפלדה שהיו מקובלות בעבר. גם אם תרצו לעצב דלת בשילוב של ויטראז', שילוב של נפחות או צביעה בתנור נעשים אלו תוך שמירה על תפקידה של הדלת על מיגון הבית בפני פריצות והקפדה יתרה על כל הדרישות והסטנדרטים הגבוהים ביותר הנדרשים מדלת פלדה. לדלתות מעוצבות בשיטה זו מונפק מספר סידורי המהווה אסמכתא על מקוריותה של הדלת וכן תעודת אחריות.
יש אנשים שמעבר למנעול המותקן בדלת, בוחרים לשלב אמצעי מיגון נוספים כמו מצלמות או נעילה אלקטרונית, הקוראת טביעות אצבע אך יקרה בהשוואה למנעול הרגיל.